wyjazd młodzieży do Niegowa

     W środę 5 grudnia młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 150 odwiedziła wychowanków Domu Pomocy Społecznej w Niegowie. Nasza szkoła znana jest mieszkańcom tego miejsca, ponieważ już od kilku lat przyjeżdżamy w okresie Wielkiego Postu oglądać Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez pensjonariuszy.Uczniowie dwóch klas siódmych wraz z opiekunami przybyli w przeddzień Mikołajek, sprawiając ogromną radość mieszkańcom Domu.
Spędzone tam trzy godziny zleciały błyskawicznie. Na początku obejrzeliśmy pantomimę przygotowaną przez wychowanków z Niegowa. Następnie młodzież podzielona na grupy rozpoczęła rywalizację intelektualną, plastyczną i sportową. Nie było zwycięzców ani przegranych, chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę i wzajemną integrację.
Przed rozjazdem nie mogło zabraknąć Mikołaja, który wręczył prezenty przygotowane przez uczniów SP150 (głównie artykuły chemiczne niezbędne w funkcjonowaniu domu) przedstawicielom siedmiu „Rodzinek”.  Szkoła również dostała prezent w postaci pięknych laurek i choinki wykonanej przez pensjonariuszy.
Dla wielu uczniów wyjazd był okazją do refleksji na temat osób chorych, potrzebujących naszego wsparcia oraz dowodem na to jak nie wiele potrzeba, by sprawić komuś radość.