KONCERT KOLĘD – SCHOLA I ORKIESTRA WAT

W dniu 28 stycznia br., w naszej parafii,  odbył sie koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Scholii Akademickiej Wojskowej Akademii Technicznej oraz Orkiestry Wojskowej Akademii Technicznej. Koncert ten był dopełnieniem okresu Bożego Narodzenia oraz tradycji śpiewu kolęd do Święta Ofiarowania Pańskiego.

Koncert rozpoczął się od słów ks. mjr Ireneusza Biruś – kapelan Wojskowej Akademii Technicznej, który przywitał zebranych parafian oraz kadrę profesorską na czele z J.M. Rektorem-Komendantem WAT płk dr hab. inż. Tadeuszem Szczurkiem. Kapelan WAT wyraził również radość, że po raz kolejny wspólnie, Schola Akademicka i Orkiestra WAT zaprezentują koncert kolęd oraz życzył „duchowych przeżyć”.

Koncert rozpoczną się od utworów Jingle Bells, White Chrismtas w wykonaniu Orkiestry WAT. Później Schola Akademicka na przemian z Orkiestrą WAT zaprezentowali polskie kolędy i pastorałki. Wykonawcy „Koncertu Kolęd” zaprezentowali znane utwory takie jak: Wśród nocnej ciszy…, Bóg się rodzi…, Dzisiaj w Betlejem…, Nie było miejsca dla Ciebie…, Gdy się Chrystus rodzi…, Lulajże Jezuniu…, Mizerna Cicha…, Przybieżeli do Betlejem…, Anioł Pasterzom mówił…, W żłobie leży…, Cicha Noc…, ale również utwory, które są związane z okresem Bożego Narodzenia takie jak: Gore gwiazda Jezusowi…, Świeć gwiazdeczko mała świeć…, Mario czy Ty wiesz…, Skrzypi wóz…, Przekażcie sobie znak pokoju. Warto wspomnieć, że Scholę Akademicką tworzą studenci i podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej, którzy swoim śpiewem uświetniają Msze św. Akademickie celebrowane w niedzielne wieczory na Boernerowie.

Na zakończenie ks. płk Jana Domiana – proboszcza parafii – podziękował wykonawcą oraz władzom Wojskowej Akademii Technicznej, że „wspierają młodzież w ich talencie muzycznym”.

xIB

FOTO: xKW