„PRZYGOTUJCIE DROGĘ PANU…”

W dniach 10-12 grudnia br. w naszej parafii odbyły się  Rekolekcje Adwentowe, które wygłosił Ks. dr Wojciech JUSZCZUK, proboszcz i rektor wspólnoty  pallotyńskiej w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Rekolekcjonista nawoływał za św. Janem Chrzcicielem do „prostowania ścieżek i dróg na przyjście Jezusa Chrystusa”. Przypomniał również jak ważna jest wspólnota Kościoła i sakramenty św. – „(…) możesz się modlić podczas wycieczek poza miasto lub podczas wypraw górskich, ale Boga naprawdę może spotkać tylko we wspólnocie Kościoła podczas Eucharystii”.

W naukach dla młodzieży ks. Wojciech nawiązał do sceny Ewangelicznej, spotkania Jezusa z Samarytanką pod studnią Jakuba. To spotkanie przemieniło Samarytankę, ale również spowodowało chęć głoszenia Dobrej Nowiny. „Wiara nie jest sprawą prywatną, nie można jej zatrzymać dla siebie. Wiara wymaga od nas dzielenia się z innymi Jezusem, które przemienia nasze życie (…)” – przypomniał Rekolekcjonista.

Nauki dla dzieci były podzielone na poszczególne grupy wiekowe i trwały dwa dni. Rekolekcje zakończyły się Mszą św. z nauką dla młodzieży, podczas której, podchorążowie i studenci wyrazili wdzięczność ks. Wojciechowi za wygłoszone Słowo Boże i czas rekolekcji.