ZWYCIĘZCY Z BOERNEROWA

DSC_0031W sobotę, 21 marca odbyły się archidiecezjalne eliminacji w piłkę halową dla ministrantów o Puchar KnC. Parafię wojskowo – cywilną na Boernerowie reprezentowały dwie drużyny w kategorii: Ministranci i Lektorzy Młodsi.
Jak podkreśla trener Adrian Rokicki – Nasz udział w turnieju eliminacyjnym spokojnie możemy uznać za bardzo, bardzo dobry, obie nasze drużyny pokazały się z jak najlepszej strony dając z siebie 100%, a myślę że było to nawet 120%. Podsumowując grę ministrantów Adrian dodał, że cała drużyna zasłużyła na wyróżnienie, ponieważ każdy wykonywał na boisku to co było jego zadaniem i to z dobrym skutkiem, a na pewno wielkim zaangażowaniem i sercem.
II drużyna Archidiecezji Warszawskiej w kategorii Ministrant w składzie:
– Michał Bielak
– Przemysław Chodyra
– Bartłomiej Fiks
– Patryk Komuda
– Michał Oracz
– Maksymilian Rytel
– Maciej Sierakowski
– Aleksander Skrzypek
– Michał Tauz
– Karol Tkaczyk
O sukcesie drużyny grającej w kategorii Lektor Młodszy trener Rokicki powiedział – Starszą grupę można określić jednym zdaniem, pozwolę sobie zacytować, a jednocześnie nieco zmienić słowa Pana Wojciecha Drzyzgi, po finale siatkarskiego mundialu rozgrywanego w Polsce, a brzmiały one tak: „JESTEŚMY MISTRZAMI WARSZAWY”.
MISTRZ WARSZAWY w Kategorii Lektor Młodszy w składzie:
– Daniel Aduku
– Maciej Dmoch
– Stanisław Skrzypek w miejsce kontuzjowanego Macieja Czarskiego
– Wojciech Piotrowski
– Łukasz Słowik
– Kamil Saran
– Stanisław Telega
– Olaf Teperek
– Wojciech Tkaczuk
– Paweł Trojanowski
I to właśnie oni będą reprezentować Archidiecezję Warszawską na MISTRZOSTWACH POLSKI,
które odbędą się w Elblągu 1-2 Maja 2015 roku.
Podczas emocjonujących rozgrywek nie zabrakło również kibiców – rodziców, lektorów starszych oraz księdza opiekuna, którzy radosnymi okrzykami zagrzewali młodych zawodników do gry.
Następnego dnia, w niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00, Proboszcz parafii ks. płk dr Jan Domian pogratulował ministrantom – piłkarzom i wraz z opiekunem ks. ppor. Maksymilianem Jezierskim wręczył upominki, wyrażając w ten sposób wdzięczność i doceniając ich osiągnięcia.

ks. ppor. Maksymilian Jezierski i Adrian Rokicki
FOTO: Kamil Godlewski