OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Dwudziesta ósma Niedziela Zwykła

13 października 2019r.

                                                                               

 1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi: „Wstańcie, chodźmy”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.
 2. Również dzisiaj ministranci oraz lektorzy rozprowadzają kremówki z okazji Dnia Papieskiego. Bóg zapłać za włączenie się w tę akcję.
 3. Garnizonowy Oddział Caritas informuje, że w przyszłą prowadzi kolejną zbiórkę ofiar do puszek na rzecz pomocy rodzinom syryjskim w ramach programu „Rodzina Rodzinie”. Przez cały czas można również składać ofiary do skarbony znajdującej się w naszym kościele. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary oraz za przeprowadzenie zbiórki.
 4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty polecamy Bożej opiece i życzymy dużo sił w wychowywaniu młodego pokolenia.
 5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie po mszy św. wieczornej. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami. W poniedziałki różaniec prowadzą kandydaci przygotowujący się do sakramentu bierzmowania, natomiast w środy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej.
 6. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu wspomnienia ich patrona, św. Łukasza.
 7. W środę, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na różaniec oraz na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
 8. W najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest od wtorku do soboty od 16.30 do 17.30.
 10. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego.
 11. Zbliża się miesiąc listopad. W te dni Kościół zaprasza nas do modlitwy za zmarłych. Informujemy więc, że są już rozłożone kartki na wypominki. Prosimy o ich czytelne wypełnienie oraz złożenie do puszku w kruchcie kościoła.
 12. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 15 X (wtorek) – św. Teresa od Jezusa
 • 16 X (środa) – św. Jadwiga Śląska
 • 17 X (czwartek) – św. Ignacy Antiocheński
 • 18 X (piątek) – św. Łukasz