OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Dwunasta Niedziela Zwykła

23 czerwca 2019r.

                                                                                    

 1. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.
 2. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 18.00. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian.
 3. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy o godz. 7.00 i 18.00.
 4. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.
 5. W czwartek przypada zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej poświęcenie ziół i wianków.
 6. W związku ze zbliżającymi się wakacjami przypominamy, że w miesiącu lipcu i sierpniu, nie ma Mszy św. o godz. 13.00. Sakrament Chrztu św. udzielany jest na Mszy św. o godz. 12.00, natomiast kancelaria parafialna w miesiącach wakacyjnych czynna będzie we wtorki, czwartki i w soboty od 16.30 do 17.30. Na czas wakacji odwołujemy środowe adoracje Najświętszego Sakramentu.
 7. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie od wtorku do soboty w godz. od 16:30 do 17:30.
 8. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.
 9. Dzisiaj po każdej Mszy św. śpiewamy suplikacje “Święty Boże, święty mocny”, jako ekspiacje za świętokradztwa i profanacje.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 24 VI – narodzenie św. Jana Chrzciciela,
 • 29 VI – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.