OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa

14 kwietnia 2019r.

                                                                                    

 1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą i największą palmę wielkanocną.
 3. W poniedziałek 15 kwietnia, odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. Każdy kto chce przyczynić się do upiększenia Grobu Pańskiego, może to uczynić dzisiaj, składając ofiarę na kwiaty do puszki, która znajduje się na stoliku z prasą katolicką.
 5. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali dziś o godz. 17.15.
 6. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek, sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy. Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Wieczorna modlitwa potrwa do godz. 22.00. Do udziału w adoracji Pana Jezusa zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie grupy parafialne według ustalonego porządku.
 7. W piątkowy wieczór o godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Zapraszamy serdecznie na adorację, która potrwa do godz. 22.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Również W Wielki Piątek o godz. 17.45 rozpoczniemy nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia.
 8. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św.
 9. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 17.00.
 10. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 11. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 rano procesją rezurekcyjną ogłosimy, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 12. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego. Tego dnia taca będzie przeznaczona na KUL i inne uczelnie katolickie.
 13. W związku z przygotowaniem kościoła do Triduum Paschalnego, w najbliższą środę nie będzie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz adoracji Najświętszego Sakramentu.
 14. Kancelaria parafialna czynna jest w tym tygodniu tylko we wtorek i w środę, w godz. od 16:30 do 17:30.
 15. Solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia życzymy głębokich przeżyć nadchodzących dni i wszelkich potrzebnych darów.